ورود دانشجویان

دوره های مجازی


یادگیری الکترونیکی

یادگیری الکترونیک عبارتست از ارائه محتوای آموزشی و تجربیات اساتید مجرب هر رشته از طریق فناوری الکترونیک به فراگیران علاقمند، که این فراگیران می توانند در هر نقطه از جهان از آن بهره مند شوند.

یادگیری الکترونیکی زاییده چرخه تحولات سریع و رو به گسترش فناوری‌های نو به مفهوم واقعی آن است. تاکنون تعاریف متفاوتی از یادگیری الکترونیکی ارائه شده است. یادگیری الکترونیکی به وسیله اینترنت صورت می‌گیرد، با جدیدترین اطلاعات همراه است و مجموعه‌ای از روش‌های آموزشی را در برمی‌گیرد. فراگیر محور است و به ویژگی فردی او توجه دارد. نهایتاً قابلیت انجام دادن فرایندهای اداری و مدیریتی از قبیل: ثبت‌نام، پرداخت شهریه، نظارت بر روند اجرای فعالیت‌های یادگیرنده، تدریس و اجرای ارزشیابی از راه دور را فراهم می‌کند.

به عبارت دیگر یادگیری الکترونیکی به آن نوع یادگیری گفته می شود که در محیط شبکه به وقوع می پیوندد و در آن مجموعه ای از فناوری چند رسانه ای، فرا رسانه ای و ارتباطات از راه دور به خدمت گرفته می شود و نوعی یادگیری است که در محیط اینترنت صورت می گیرد و با بهره گیری از فناوری شبکه تسهیل می شود.
این نوع یادگیری که به استفاده از تکنولوژی آموزشی اشاره دارد.

این روش یادگیری برای شاگردان از آن جهت کارآمد و اثربخش است که بازدهی تحصیلی و فعالیت آموزشی آنان و عملکرد و تدریس و رفتار کلاسی معلمان را بهبود می بخشد. همچنین اگر آموزش الکترونیکی را مترادف با واژه E-learning در نظر بگیریم. می توان گفت آموزش الکترونیکی نوع خاصی از آموزش از راه دور است که در آن با استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر وب و با استفاده از بسترهای انتقال مانند اینترنت یا اینترانت، با استفاده از ابزارهایی مانند Multimedia ، انیمیشن و شبیه‌سازها در یک محیط تعاملی مجازی به ارایه آموزش یا بازآموزی می‌پردازیم.

 

اهمیت آموزش الکترونیکی

با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، فضای دومی ‌به موازارت جهان واقعی ایجاد شده که به واقع تمام عناصر و اجزایی دنیای واقعی را در خود تکرار می‌کند. آموزش و به دنبال آن نهادهای آموزشی مانند مدارس و دانشگاه‌ها همچنان که در جهان واقعی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، در فضای مجازی نیز دارای اهمیت و با گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، فضای دومی ‌به موازارت جهان واقعی ایجاد شده که به واقع تمام تاثیر بسزایی در گسترش علوم و فناوری و رشد سواد اطلاعاتی و رسانه‌ای در دانش آموزان ، دانشجویان و همه ی اقشار جامعه است.

 

کلاس مجازی

کلاس مجازی یک محیط آموزشی مجتمع است که دانش آموزان و دانشجویان می‌توانند از طریق اینترنت از جلسات درس استفاده کنند، امتحان بدهند و با استاد و همکلاسی هایشان ارتباط برقرار کنند. همچنین کلاس مجازی ابزارهایی در اختیار اساتید قرار می‌دهد که بتوانند وظایف خود را از طریق اینترنت انجام دهند. در این شیوه استاد ابزارهایی در اختیار دارد که می‌تواند درس را ارائه دهد، امتحان بگیرد و نمره امتحانی دانشجویان را وارد کند. برای این آموزش محدودیت مکانی و یا زمانی وجود ندارد. همچنین نیازی نیست تا تعداد دانش آموزان به حد نصاب برسد. این نوع از آموزش با تعداد محدودی معلم یا استاد می توان زبان آموزان  بسیاری را پوشش داد. علاوه بر این که انتقال الکترونیکی متون درسی به صورت فایل های متنی از چاپ کاغذ بسیار با صرفه تر است و تمام هزینه ها به نحو چشمگیری کاهش می یابد. تکنیک های آموزشی که در این روش استفاده می شوند متنوع هستند. منتشرکردن متون، فایل های صوتی و تصویری جلسات تدریس، اسلایدها و نمودارهای درسی، استفاده از شبکه های آموزشی رادیویی و تلویزیونی بر روی اینترنت از آن جمله اند. علاوه بر این استفاده و دسترسی بهتر به کتابخانه ها و منابع آموزشی و امکان جستجوی سریع در حین مطالعه دروس بدون آن که نیاز به ترک محیط مطالعه و صرف وقت شود، به کیفیت این شکل از تحصیل می افزاید.

 

شیوه تدریس مجازی در موسسه دانش افزایان

دوره مجازی در موسسه دانش افزایان اغلب بصورت خصوصی برگزار می گردد. در این فضای آموزشی، تعامل بین استاد و زبان آموز به مانند کلاس حضوری است و در روز و ساعت مشخص کلاس ها برگزار می شوند. ممکن است یک نفر در کشوری دیگر و یک نفر در ایران، اما با ساعت مشخص می‌توانند در یک فضای زنده به تعامل با استاد بپردازند. در واقع کلاس مجازی از خصلت چند فرهنگی، چند مکانی و چند ظرفیتی بالایی برخوردار است. سرعت در فضای آموزش مجازی خیلی بیشتر از فضای واقعی است و آموزش بسیار متراکم است. در فضای مجازی فرایند آموزش سریعتر است یعنی فرد نیازمند سرعت است. دوره های مجازی در موسسه دانش افزایان محل‌ مناسبی‌ برای‌ ظهور و بروز استعدادها، خلاقیت‌ و نوآوری‌ها خواهند بود. فناوری‌ اطلاعات‌ موجب‌ افزایش‌ کارایی‌ فرآیند آموزش‌ می‌گردد و از مهم‌ترین‌دستاوردهای‌ آن می‌توان‌ به‌ موارد زیر اشاره‌ کرد:

ـ افزایش‌ کیفیت‌ یادگیری‌ و آموخته‌های‌ زبان آموزان

ـ سهولت‌ دسترسی‌ به‌ حجم‌ بسیار بالایی‌ از اطلاعات‌ و دانش‌های‌ موجود در جهان

ـ دسترسی‌ سریع‌ و به‌ موقع‌ به‌ اطلاعات‌ در زمان‌ بسیار اندک

ـ کاهش‌ برخی‌ هزینه‌های‌ آموزشی ‌

ـ بالا بردن‌ کیفیت‌، دقت‌ و صحت‌ مطالب‌ درسی‌ و علمی

ـ ارتقای‌ علمی‌ زبان آموزان

از هر کجای دنیا می توانید به موسسه دانش افزایان به صورت اینترنتی متصل شوید و آموزش ببینید.

در موسسه دانش افزایان عوامل منفی آموزشی مانند استرس و ... تقریبا حذف می شود و کیفیت یادگیری بسیار بالا می رود.